Pażdziernik

zwykly dzienZaczniemy od wiadomości dotyczącej spotkań w sprawie wyceny niektórych stanowisk w części produkcyjnej naszej fabryki. Strona związkowa uczestniczyła w dwóch końcowych spotkaniach, podsumowujących proces, podczas których zapoznano nas z dotychczasowymi wynikami i wnioskami.
Zespół wyceniający, oraz wnioskodawcy (w tym przypadku kierownicy obszarów) zarekomendowali:
– trzy stanowiska na wyższą grupę zaszeregowania,
– dwa stanowiska na tym samym poziomie,
– jedno stanowisko na niższą grupę zaszeregowania.
Podczas pierwszego spotkania, związki zawodowe wysłuchały wnioskodawców, oraz otrzymały dokumentację dotyczącą każdego z rozpatrywanych stanowisk. Otrzymały czas na zapoznanie się z dokumentami, weryfikacją złożonych wniosków oraz zgłoszeniem swoich uwag.
Drugie spotkanie w dniu 13.10.2014 rozpoczęło się od wysłuchania odpowiedzi, które związek Solidarność zadał podczas przeglądania i weryfikacji dokumentów.
Strony spotkania doszły do porozumienia i podpisały wniosek o zmianie przypisania stanowisk pracy do poszczególnych kategorii zaszeregowania, to jest:

 Obsługa celofaniarki ptasie mleczko L1 – nowa kategoria zaszeregowania III
 Obsługa Carrer 2000/3000 w całym zakładzie – nowa kategoria III
 Obsługa Hugo Beck na Cavemilu 600 – nowa kategoria zaszeregowania III
 Operator maszyn Sealpack na L1 i L2 – utrzymana kategoria zaszeregowania III
 Pomocnik na zarabianiu C-600 – zmiana na kategorię I

O zmianach i ilości osób, które zostaną poddane procesowi powiadomią bezpośrednio kierownicy obszarów produkcyjnych.
Jednocześnie w najbliższym czasie zespół pracować ma nad wyceną stanowiska asystenta logistyki wewnętrznej (magazynierki), który jest procesem bardziej złożonym z powodu bezpośredniego występowania tego stanowiska w ZUZP.